Choroby oczu i ich objawy

Choroby oczu i ich objawy 8 Czas czytania

ZROZUMIEĆ KRÓTKOWZROCZNOŚĆ

Krótkowzroczność jest powszechnym schorzeniem oczu, które występuje przy wadach kształtu gałki ocznej, rogówki lub soczewki, powodującym wrażenie widzianych obrazów z dali jako nieostrych i rozmazanych. Dowiedz się więcej o tym typowym schorzeniu i jak je leczyć

Choroby oczu i ich objawy 12 Czas czytania

ZROZUMIEĆ SYNDROM SUCHEGO OKA

Zespół suchego oka to stan, który występuje w wyniku niskiej produkcji lub szybkiego odparowania łez, powodując ból oczu i stan zapalny. Znany jest również jako zapalenie rogówki i spojówki (KCS), choroba suchego oka lub po prostu suche oczy. Dowiedz się o przyczynach zespołu suchego oka i dostępnych opcjach leczenia.

Choroby oczu i ich objawy 10 Czas czytania

ZROZUMIENIE PREZBIOPII

Prezbiopia to związana z wiekiem dalekowzroczność, która wpływa na zdolność widzenia obiektów z bliska. Występuje, gdy soczewka traci swoją elastyczność. Dowiedz się więcej o tej chorobie oczu, dlaczego się pojawia i jak ją leczyć.

Choroby oczu i ich objawy 6 Czas czytania

ZROZUMIEĆ ASTYGMATYZM

Astygmatyzm jest powszechną wadą wzroku, która występuje, gdy krzywizna rogówki lub soczewki nie jest symetryczna lub „jednolita”. Poznaj różne rodzaje astygmatyzmu i ich przyczyny. W tym artykule przyjrzymy się również możliwościom leczenia i diagnozy.