Twój wzrok 6 Czas czytania

JAK DOBRAĆ OPRAWKI DO KSZTAŁTU TWARZY?

Udostępnij

Podczas kolejnego badania wzroku możesz otrzymać informację że musisz nosić okulary korekcyjne. Szkła okularowe służą do korygowania wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, astygmatyz, nadwzroczność i starczowzroczność, które są określane jako błędy refrakcyjne. Noszenie szkieł sprawia, że światło skupia się idealnie na siatkówce oka, co skutkuje wyostrzeniem obrazu, potocznie zwanym skorygowaniem wzroku.

WYBÓR WŁAŚCIWEJ OPRAWKI

Jeśli po raz pierwszy wybierasz okulary ilość dostepnych opcji może byc dla Ciebie przerażająca. Najczęściej przymierzysz kilka par, które świetnie wyglądają na półce, ale niekoniecznie, gdy je założysz. Jeśli szukasz odpowiedniego kształtu oprawki, warto wziąć pod uwagę kształt twarzy. Zalecane jest to szczególnie osobom o specyficznym kształcie twarzy do której nie pasuje każda oprawka.

NAJLEPSZE OPRAWKI DLA TWOJEJ TWARZY

Ważne jest, aby pamiętać, że wydajność szkieł jest kluczową częścią okularów, a wybranie najbardziej pasujących oprawek do kształtu twarzy i głowy pozwoli ci nosić okulary komfortowo i w prawidłowej pozycji, dbając o własny styl!

Mając to na uwadze, dobierz oprawki idealne dla siebie. Jakie są więc kształty twarzy i jakie oprawki najbardziej do nich pasują?

OPRAWKI DLA TWARZY O OWALNYM KSZTAŁCE

Twarze o owalnym kształcie mają najbardziej zrównoważone proporcje, z zaokrąglonym czołem i brodą oraz wysokimi kośćmi policzkowymi. Zaletą owalnej twarzy jest to, że większość oprawek będzie do ciebie pasować, możesz więc trochę zaszaleć wybierając następną parę.

Aby zachować naturalny wygląd wybierz szerokość oprawki nie szerszą niż najszersza część twojej twarzy. Bardzo popularne są oprawki kwadratowe.

Sekcja ze zdjęciem 2
OPRAWY DLA TWARZY W KSZTAŁCIE SERCA

Twarze w kształcie serca mają szerokie czoło, zwężające się w kierunku brody. Możesz zrównoważyć naturalną szerokość czoła, wybierając szersze oprawy lub takie, które mają przyciągające wzrok detale, takie jak np. kocie oko.
 
Jeśli chodzi o kolor, to jasne kolory są częściej wybierane dla tego kształtu twarzy.

Sekcja ze zdjęciem 3
OPRAWKI DLA ZAOKRĄGLONYCH TWARZY

Owalne twarze są naturalnie dość krótkie, z zakrzywionymi liniami i bardziej miękkimi rysami, takimi jak pełne policzki, zaokrąglona broda i subtelniejszy podbródek.

Możesz wybierać z szerokiej gamy kanciastych i prostokątnych oprawek, aby dodać Twojej twarzy więcej wyrazistości.

Sekcja ze zdjęciem 4
OPRAWKI DLA KWADRATOWYCH TWARZY

Jeśli masz szerokie czoło i wydatną szczękę, a szerokość i długość twarzy są proporcjonalne, masz twarz w kształcie kwadratu. Wybierz ramki, które wysmuklą kształt Twojej twarzy. Należą do nich wąskie kształty, które wciąż mają pewne subtelne kąty.

Jeśli szukasz czegoś innego, poszukaj wąskich owalnych ramek idealnie pasujących do kształtu twarzy.

Sekcja ze zdjęciem 5
OPRAWKI DLA TRÓJKĄTNYCH TWARZY

Trójkątne twarze często mają wąskie czoło, stopniowo rozszerzające się do szczęki. Jeśli masz twarz w kształcie trójkąta, rozważ dodanie szerokości do górnej jednej trzeciej twarzy, wybierając ramki, które podkreślą Twoje oczy.

Style te charakteryzują oprawki w kształcie kocich oczu lub te o silnej linii brwi, z uwzględnieniem jasnych odcieni.

Sekcja ze zdjęciem 6
OPRAWKI DLA PROSTOKĄTNYCH TWARZY

Prostokątne twarze są dłuższe niż szersze, a twoje czoło, kości policzkowe i szczęka mają względnie podobny rozmiar.

Najlepsze są okulary z miękkimi, okrągłymi liniami lub ramkami, które są minimalne i nie dominują na Twojej twarzy. Wypróbuj okrągłe kształty, aby stworzyć ładny kontrast. Poziome ramki mogą Ci podkreślić rysy twarzy.

Sekcja ze zdjęciem 7

Po dopasowanych oprawkach do kształtu twarzy, znajdź najlepszego specjalistę ochrony wzroku, który pomoże Ci w doborze szkieł, mając na uwadze technologię i uszlachetnienia dopasowane do twoich potrzeb.